ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3077478
*
nr 307 7478
Spegel
Förgylld, H.74
Utrop:
100 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/3 20:22:35
1
200 kr
25/3 21:10:54
2
350 kr
27/3 19:22:48
3
300 kr
27/3 19:23:52
3
400 kr
29/3 08:55:44
4
900 kr
29/3 14:41:36
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 307 7478
Spegel
Förgylld, H.74
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 950 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/3 20:22:35 | 1 | 200 kr |
25/3 21:10:54 | 2 | 350 kr |
27/3 19:22:48 | 3 | 300 kr |
27/3 19:23:52 | 3 | 400 kr |
29/3 08:55:44 | 4 | 900 kr |
29/3 14:41:36 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27